Během chůze Brnem Zobrazit větší

Během chůze Brnem

145

Nový produkt

Barevná fotopublikace autorů Petra Daniela a Pavla Šešulky s texty streetartového umělce Tima.

Více informací

Parametry

Autor Petr Daniel, Pavel Šešulka, Timo
Rok vydání 2010

Více informací

Kniha fotografů Petra Daniela a Pavla Šešulky (dvou zkušených autorů střední generace, kteří se v uplynulých letech prezentovali na výstavách i v publikacích) i dalšího spoluautora, zvaného Timo, který přispěl svým poetickým street-artem, se na Brno našich dnů dívá laskavě i ironicky. Zachycuje každodennost i jedinečnost města, jeho ulice, domy, zákoutí, ale zejména lidi, kteří zde žijí. „Lidi se snažím fotit vždycky tak, abych se nedotkl jejich důstojnosti, ale s jistým odstupem a nadhledem nad vezdejším hemžením. Snad pak mohou vznikat fotografie s humorem nebo aspoň s příběhem a s možností domýšlet si a zamýšlet se." říká Petr Daniel. Cílem publikace přitom není „dokumentárně popsat", jak Brno vypadá, ale zprostředkovat vjemy a nálady, jež spolu vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru tohoto sídla. K té jistě patří i originální básnické útvary výtvarníka, který si říká Timo a svou poezií ozvláštňuje ulice města.

Knihu ocení všichni, kdo mají k Brnu osobní vztah; všichni kteří mají cit pro jeho zvláštní atmosféru - Brňané, kteří mají své město pod kůží, studenti, trávící zde svá školní léta, návštěvníci, ale třeba i kongresoví hosté či účastníci veletrhů. Je opatřena zasvěcenými doslovy od Antonína Dufka a Blahoslava Rozbořila.

Příznivci Tima mohou jeho díla najít také v samostané knize b jako brno.

Související produkty

  • Výbor z Timových realizací a textů v jedné knize. Timo je kultovní streetartista, jehož vtipné angažované verše a slogany se staly součástí veřejného prostoru. Kniha b jako brno soustředí množství jeho prací na jednom místě a představuje Tima jako umělce, který se vyvíjí a určitě nenapsal poslední slovo.